Baner

Sukienka na lato - jaką wybrać, żeby zapewnić sobie wygodę i atrakcyjny wygląd?

Latem warto mieć w szafie co najmniej kilka sukienek. Te zapewnią nam świeży, elegancki wygląd, jednocześnie gwarantując wygodę w czasie wakacyjnych upałów. Czy planujemy lato w mieście, czy wyjazd nad morze – wybierzmy się do sklepu z sukienkami i uzupełnijmy garderobę. Jakie modele sprawdzą się najlepiej w trakcie tej pory roku?

Jakie kroje sukienek wybierać latem?
Wiosną i latem temperatury bywają bardzo wysokie, co warto wziąć pod uwagę, wybierając sukienkę. Najlepiej, żeby ta była troszkę luźniejsza i przewiewna. Materiał powinien być lekki i w miarę możliwości naturalny. Zamiast poliestru, wybierajmy raczej bawełnę czy len. W sztucznych tkaninach będziemy czuć się nieświeżo i łatwo się przegrzejemy. Letnie sukienki powinny być jak najlżejsze, najcieńsze, stanowczo nie obcisłe, jeśli chcemy, żeby było nam wygodnie.

Letnie wzory i kolorystyka. Co się sprawdzi?
Lato to pora, kiedy możemy zaszaleć, dając upust wyobraźni. Nie bójmy się eksperymentować z kolorami. Nawet jeśli przez cały rok nosimy się w stonowanych barwach, w trakcie urlopu możemy założyć żółtą czy pomarańczową sukienkę. Najlepiej jeśli odwiedzimy sklep z sukienkami i przymierzymy różne modele. Sprawdźmy, w jakich barwach i wzorach czujemy się dobrze. Nie bójmy się wyjść poza swoją strefę komfortu, wybierając wzory mniej tradycyjne niż paski czy kratka. Latem warto mieć w szafie sukienkę w kwiaty czy ekstrawaganckie, nieco afrykańskie motywy. W takiej sukience będziemy wyglądały efektownie niezależnie od okazji.

Tags: