Baner

Bielizna męska - co warto o niej wiedzieć?

Mężczyźni - w kontekście bielizny - są w opozycji do kobiet na nieco pokrzywdzonej pozycji. Sytuacja na rynku bielizny męskiej nie zmieniła się praktycznie
wcale od ponad 20 lat i wcale nie zapowiada się, aby uległa polepszeniu. Męska część społeczeństwa brak zainteresowania sprawą producentów bielizny męskiej przypłaca dyskomfortem i częstymi obtarciami. Jak dobierać bieliznę, aby się przed takimi uchronić? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał jest najważniejszy
Tradycyjnie zakupy nowej męskiej bielizny odbywają się na zasadzie "które pierwsze, te lepsze". Jednak slipy, czy bokserki męskie - wbrew pozorom - różnią się od siebie nie tylko nadrukami, ale również, a może przede wszystkim składem. Slipy męskie, które zostały wykonane ze sztucznych materiałów mogą powodować podrażnienia i obtarcia skóry. Bezpieczniej i lepiej dla komfortu ich noszenia jest sprawdzić informacje o składzie tkaniny, z której zostały wykonane na etykiecie. A najlepiej materiału, z którego są zrobione najzwyczajniej dotknąć. Ten prosty test pozwoli na zweryfikowanie, czy dany materiał jest odpowiedni dla skóry i czy nie powoduje niemiłych sensacji.

Jaki fason wybrać?
Tu sprawa jest już nieco bardziej indywidualna. Niektórzy są zwolennikami slipów, inni nie wyobrażają sobie wyjścia w nich. Slipy i obcisłe bokserki świetnie sprawdzą się w przypadku letnich szortów i nieco bardziej przylegających do ciała spodni. I w przeciwieństwie do luźnych bokserek, bez problemu można jest również założyć do garnituru.

Tags: