Baner

Jak kupować damskie figi?

Lekarze ginekolodzy biją na alarm - wiele infekcji kobiecych powodowanych jest noszeniem źle dobranej bielizny. Przede wszystkim ważną rolę odrywa rozmiar, ale także materiał, z którego wykonane są damskie bokserki czy też stringi.

Wiele kobiet decyduje się na zakup zbyt małej bielizny, ponieważ uważają, że w ten sposób "zgubią" jeden rozmiar. Efekt jest wręcz odwrotny - pupa wciśnięta w zbyt małe figi nie prezentuje się zbyt dobrze. Dodatkowo o wiele łatwiej się poci i ociera, a to prowadzi do odparzeń oraz rozwijania się nieprzyjemnych chorób, m.in. grzybic i upławów.

Co więcej, w pogoni za seksownym wyglądem, kobiety decydują się na noszenie bielizny koronkowej, co samo w sobie nie stanowi zagrożenia, jeśli koronka jest wysokiej jakości. Niestety, tania bielizna jest najczęściej sztuczna, a taki materiał nie przepuszcza powietrza i może uczulać delikatną skórę okolic intymnych.

Wybierając bieliznę kierujmy się rozsądkiem. Kupujmy jedynie takie figi, bokserki czy stringi, które odpowiadają naszemu rozmiarowi. Dodatkowo poszukujmy naturalnych materiałów: bawełny i jedwabiu. Koronki nośmy tylko na wyjątkowe okazje i jedynie wysokiej jakości. Zdrowie nie jest warte tego, aby je w tak łatwy sposób tracić.

Tags: