Baner

Moda w szkole czyli kto wybiera sukienki młodzieżowe?

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a co za tym idzie nasze pociechy powróciły do szkolnej rzeczywistości. W zależności od wieku naszych dzieci ta rzeczywistość może rządzić się innymi prawami i powinniśmy być tego świadomi. Również pod względem mody.

Zwłaszcza nastolatki odczuwają wyraźną potrzebę nadążania za modą, dopasowywania się do trendów, które panują na szkolnych korytarzach i które opisywane są w kolorowych pismach. Wiele dziewcząt odczuwa wręcz kompleksy, kiedy ich stylizacje nie są tak oszałamiające jak stylizacje i outfity koleżanek. Niestety, jest to dla młodych osób problem, z którego nie wszyscy rodzice umieją czy też chcą sobie zdać sprawę.

Sukienki młodzieżowe, modne spodnie, legginsy, czy też eleganckie kostiumy bywają często wybierane przez nastolatki, i to często również te w wieku gimnazjalnym. Niektóre z tych strojów dla konserwatywnych rodziców mogą wydać się niezbyt odpowiednie, zbyt odważne czy też ekstrawaganckie. Moda rządzi się jednak swoimi prawami.

Warto pamiętać, że szkolna rzeczywistość nie jest jednolita, obok siebie funkcjonują różne grupy osób o różnych zainteresowaniach, np. klubowicze bardzo dbają o swój wizerunek i śledzą modowe nowinki, miłośniczki hip-hopu oraz cięższego brzmienia niechętnie sięgną po sukienki młodzieżowe czy typowe, dziewczęce stroje, zaś osoby skupiające się przede wszystkim na nauce nie będą chciały się wyróżniać na szkolnych korytarzach.

Kto więc sięga po typowe stroje dla nastolatek, czyli np. młodzieżowe sukienki? Przede wszystkim osoby, które nie przynależą do żadnej subkultury, są “normalne” i chcą przede wszystkim wyglądać modnie i czuć się wygodnie. I na szczęście wydaje się, że takich osób wciąż jest w polskich szkołach najwięcej.

Jeśli zainteresował Cię wpis sprawdź też ciekawe sukienki młodzieżowe: http://naia.com.pl/sukienki-mlodziezowe

Tags: